TERAPIOteka wykorzysta wprowadzone w formularzu dane zgodnie ze swoją Polityką prywatności.

Umów wizytę

Alicja Potorska
tel. 505 691 979

alicja.potorska@terapioteka.pl

Małgorzata Rębiałkowska - Stankiewicz
tel. 502 701 880
malgorzata.stankiewicz@terapioteka.pl

Jolanta Jarczyńska
tel. 512 265 141

jolanta.jarczynska@terapioteka.pl

Terapia grupowa

Potrzebujesz więcej informacji?

Skontaktuj się z nami

Terapia grupowa jest przeciwieństwem terapii indywidualnej. O ile relacja pacjenta i terapeuty jest kluczowa w terapii indywidualnej, o tyle w grupowej największe korzyści wynikają właśnie z kontaktu z grupą i z relacji z innymi jej uczestnikami.

Członkowie grupy terapeutycznej  otrzymują wsparcie od pozostałych uczestników grupy, mogą wysłuchać ich historii i przestać odczuwać osamotnienie w swej chorobie, trudnościach życiowych, radzić sobie lepiej po stracie bliskiej osoby.

Terapię grupową można podzielić na dwa główne rodzaje: terapia w grupie otwartej i w grupie zamkniętej. W grupie otwartej terapia trwa cały czas, do istniejącej już grupy dołączają nowi pacjenci. Taki rodzaj grupy powoduje, że uczestnicy grupy mogą być na różnym poziomie terapii, co dla nowych członków grupy może mieć swoje zalety. Mogą oni korzystać z porad doświadczonych pacjentów, którzy właśnie kończą swój cykl terapeutyczny. Z kolei w grupie zamkniętej wszyscy uczestnicy rozpoczynają i kończą terapię razem, po określonym upływie czasu.

Częstotliwość odbywania terapii grupowej to zazwyczaj  1-2 razy w tygodniu, a czas jej trwania wynosi od 120 do 180 minut. Daną grupę prowadzi od 1 do 2 psychoterapeutów. Liczba uczestników terapii grupowej wynosi od kilku do kilkunastu osób.

Psychoterapeuci

Alicja Potorska

Jestem pedagogiem, profilaktykiem i psychoterapeutą uzależnień w procesie certyfikacji w Szkole Psychoterapii Uzależnień prowadzonej przez Instytut Edukacji i Terapii w Poznaniu akredytowanej przez Krajowe Biuro do spraw Przeciwdziałania Narkomanii.

więcej

Małgorzata Rębiałkowska-Stankiewicz

Jestem certyfikowanym psychoonkologiem, pedagogiem, terapeutką traumy. Mam kilkunastoletnie doświadczenie w pracy z pacjentami chorymi onkologicznie i ich rodzinami, osobami po stracie dziecka, osobami w żałobie, rodzinami osób chorych przewlekle.

więcej

Image

Spotkajmy się w TERAPIOtece

lub dowiedz się więcej o nas